Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Tokat Çocuk Görüşme Merkezi Açıldı
22.09.2023

 

T.C.

TOKAT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

Medya İletişim Bürosu

 

Tokat Çocuk Görüşme Merkezi Açıldı

 

           Adalet Bakanlığı'nın icra yolu ile çocuk teslimine son veren "Çocuk Görüşme Merkezleri" uygulaması kapsamında Tokat Çocuk Görüşme Merkezi açıldı. Çocuk Görüşme Merkezi iki oyun salonu ve iki görüşme odasından oluşuyor. Tokat Belediyesi İbn-i Kemal Mahalle Konağında hizmet verecek olan Çocuk Görüşme Merkezi'nin açılışına Tokat Valisi Numan HATİPOĞLU, Tokat Milletvekilleri Mustafa ARSLAN ve Cüneyt ALDEMİR, Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih ÇOBAN, Tokat İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan ERDOĞAN, Tokat İl Jandarma Komutanı Albay Sabri KÜYÜK, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Recep GÖKÇE ve davetliler katıldı.

      Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih ÇOBAN, Tokat Milletvekili Mustafa ARSLAN, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU ve Tokat Valisi Numan HATİPOĞLU açılış konuşmaları gerçekleştirdiler.

        Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih ÇOBAN, "Çocuk Görüşme Merkezleri 4 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete'ye yayınlanan çocuk teslimine ilişkin ilamlarının yerine getirilmesine ilişkin yönetmelik uyarınca icra müdürlüklerinden alınarak Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğüne verildi. Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki 90 yıllık bir uygulama son bulmuş oldu. Bu merkezin faaliyete geçmesinde açılmasında emeği olan başta Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Özel İdare Genel Sekreterimiz Recep Bey'e, her türlü kolaylığı sağlayan personellere teşekkür ediyorum. İnşallah Tokat'ımız için güzel bir hizmet olur. Hayırlara vesile olsun." dedi.

 

 

Adres

Perakende Mahallesi Tokat Adalet Sarayı - TOKAT

Telefon

03562149900

03562144690

E-Posta

tokatcbsisaretadalet.gov.tr