Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
"Personelin Sesi, Adaletin Nefesi" Programı Coşkuyla Kutlandı
25.01.2023

CUMHURİYET'İN 100. YILI ETKİNLİKLERİ TOKAT'TA

"Personelin Sesi, Adaletin Nefesi" Programı Coşkuyla Kutlandı

 

      Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Adalet Bakanlığından tarafından düzenlenen "Personelin Sesi, Adalet'in Nefesi" programı, Tokat Cumhuriyet Başsavcılığımız organizesinde Tokat'ta düzenlendi, etkinlikler kapsamında bir dizi program gerçekleştirildi.

      20 Ocak 2023 Cuma günü Tokat Valisi NUMAN HATİPOĞLU'nun makamında ziyaret edilmesi ile başlayan program, Tokat Adliyesi ek binasında düzenlenen sergi açılışı ile start aldı. Programa Adalet Bakan Yardımcısı Akın GÜRLEK, Tokat Valisi Numan HATİPOĞLU, Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp EROĞLU, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkanı Osman Nuri YİĞİT, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin ÖZDEMİR, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih ÇOBAN, Tokat Adalet Komisyonu Başkanı Sedat SOYDEMİR, İdare Mahkemesi Başkanı Şükrü CESUR,Baro Başkanı Av.Volkan BOZKURT, Zile Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt SANIVAR, Zile Adalet Komisyonu Başkanı Adnan ESMER, Erbaa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa DEĞERLİ, Turhal Cumhuriyet Başsavcısı Aydemir ÇELİK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Namık Kemal VAROL, Çelebi YILMAZ, Hasan AKCEVİZ, Burak CEYHAN, Personel Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Soner ÇİFTÇİOĞLU, Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı Erdinç AVŞAR, Daire Başkanları, Bakanlık Tetkik Hâkimleri ile Ankara Personel Eğitim Merkezi Başkanı Hüseyin ASLAN, Tokat merkez ve mülhakat adliyelerde görev yapan Hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile kurum müdürleri, Adliye, Ceza İnfaz Kurumu, Denetimli Serbestlik ve İcra Müdürlüğü personeli katıldı.

     Tokat Adliyesi ek binasında düzenlenen sergi açılışında Bakanlıktan gelen heyet ile Tokat protokolü pasta kesip etkinlikler kapsamında düzenlenen futbol ve masa tenisi turnuvalarında dereceye giren sporcu personele ödüllerini takdim ettiler.

      Sergi açılışının ardından Bakan Yardımcısı Akın GÜRLEK ve beraberindeki heyet, sırasıyla Cumhuriyet Başsavcısı Fatih ÇOBAN, Adalet Komisyonu Başkanı Sedat SOYDEMİR, İdare Mahkemesi Başkanı Şükrü CESUR ve Tokat Barosu Başkanı Av. Volkan BOZKURT’u ziyaret etti. Adalet Bakanlığı heyeti daha sonra personelle öğle yemeğinde bir araya gelerek sohbet etti.

      Müteakiben Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU’nu makamında ziyaret eden Bakanlık heyeti, Sulusokak üzerinde bulunan Tokat Şehir Müzesini ve tarihi Yağıbasan Medresesini Müze Sorumlusu Hasan ERDEM eşliğinde gezerek bilgi aldı.

      Bakanlık heyeti, Tokat protokolü, Tokat merkez ve mülhakat adliyelerde görev yapan Hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile kurum müdürleri, Adliye, Ceza İnfaz Kurumu, Denetimli Serbestlik ve İcra Müdürlüğü personeli, 20Ocak 2023 akşamı TRT ses sanatçıları Dünya TEKİN ve Zafer ALBAYRAK'ın 26 Haziran Kültür Sarayında icra ettiği halk müziği konserine iştirak ettiler. Programda bir konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Akın GÜRLEK, "Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ'ın selam ve sevgilerimi getirdik. Bu buluşma son dönemde sık sık konuşarak üzerinde durduğumuz, bizim için son derece önemli etkinlikti. Personellerimizle birlikte sohbet etmenin, zaman geçirmenin pozitif enerjisini yüklenerek buradan ayrılacağız." dedi. Protokol konuşmalarının ardından başlayan müzik programında katılımcılar ses sanatçılarına eşlik ederek eğlenceli bir akşam geçirdiler.

       İki gün süren etkinliklerin ikinci günü olan 21 Ocak Cumartesi günü ise, adeta açık hava müzesini andıran tarih, bilim ve kültür şehri Tokat'ta uygulamaya konulan "900 adımda 900 Yıl" projesi kapsamında Sulusokak, Taşhan gibi tarihi ve turistik yerler kortej yürüyüşü eşliğinde gezildi. Yürüyüş kapsamında Erenler Şehitliği de ziyaret edildi. Yürüyüş, Tokat Belediyesi tarafından verilen öğle yemeği ile son buldu.

      "Personelin Sesi, Adaletin Nefesi" programı kapsamında adliye ve cezaevi personeli ile biraraya gelerek Bakanlık ve taşra teşkilatının kaynaşmasını sağlayan Bakanlık heyetimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

         

Adres

Perakende Mahallesi Tokat Adalet Sarayı - TOKAT

Telefon

03562149900

03562144690

E-Posta

tokatcbsisaretadalet.gov.tr