// Ana Sayfa //       

LOJMANIMIZ

            Tokat Adliyesi Lojmanları 1983 yılında 7020 m² yüzölçümünde bir arsa üzerine inşa edilerek hizmete girmiştir. Mülkiyeti Hazineye ait olan Adliye Lojmanları 2 blok hâlinde 5’er katlı toplam 20 daire şeklinde inşa edilmiş olup, merkezi sistem ısıtmalıdır. Her iki blokta güneş enerjisi sistemi yaz mevsiminde, boyler sistemi ise kış mevsiminde sıcak su temini için kullanılmaktadır. Ayrıca lojman ile adliye arasında merkezi telefon iç hat sistemi de bulunmaktadır.

            Lojmanlar 2005 yılında genel onarımdan geçirilmiş olup, 2012 yılında ise lojmanların boya, badana işlemleri ile genel bir bakımı yapılmıştır.

  Adliye Lojmanlarında 1 çift kişilik tek oda, 2 adet tek kişilik tek yataklı odası bulunan misafirhane bulunmaktadır.

             Ayrıca lojman bahçesi içerisinde 1 çim futbol sahası, 1 voleybol sahası, 1 basketbol sahası, 2 kapalı lokal, 1 yarı açık kahvaltılık yeri bulunmaktadır.

 

Tüm lojman sâkinlerinin araçlarına yetecek kadar (20 adet) araç garajının yanı sıra, çocuklar için de bisiklet park yeri vardır.  Bunun yanında; çocuk oyun parkı ve kum havuzu ile jimnastik aletleri bahçede yer almaktadır. 

 

 
           
Öte yandan her bir daire için 25’er m²’lik hobi bahçesi mevcut olup, ürün yetiştiren hâkim ve Cumhuriyet savcıları hem toprakla uğraşarak stres atmakta hem de taze ve temiz ürün elde etmektedirler.

 

Lojman bahçesinde elma, armut, kiraz, vişne, şeftali gibi meyve ağaçlarının yanı sıra kavaktan söğüde, çamdan ladine her çeşit ağaç da vardır. Kene ile mücadele için yeteri kadar tavuk ve horoz gibi hayvanların da özellikle bahçede bulundurulması sağlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.