// Ana Sayfa //       

 

 T.C.
TOKAT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu

 30/03/2016      

                                                           

GÖREV ŞEHİDİ MESLEKTAŞIMIZ
CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ’I
RAHMETLE ANIYORUZ

 

            31 Mart 2015 tarihinde hain terör örgütünce görevi başında iken İstanbul Adalet Sarayı'ndaki makamında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ’ı şehadetinin 1. yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

            Bu vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin bağımsızlığını korumak için her daim görevi başında olan ve bölücülerin karşısında dimdik durarak millete hizmet edenlerin ağır bedeller ödediği bilinen bir gerçektir. Şehit meslektaşımız da bu değerleri kendisine şiar edinen bir adalet savaşçısıydı. Onu yaşamdan, ailesinden ve adalete hizmetinden koparan hainler ve onların taşeronluğunu üstlenen şer odakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hain emellerine ulaşamayacaklar. Bir Mehmet Selim KİRAZ gider, ancak yerine aynı amaç, hedef ve idealleri olan binlercesi gelir.

            Arkasından tüm Türkiye’nin gözyaşı döktüğü, ailesine hayırlı evlat, vatanına ve milletine hayırlı bir birey olarak yetişen ve hayatının son anına kadar inandığı değerler uğruna vatanına ve milletine hizmet eden şehit meslektaşımız Mehmet Selim KİRAZ’ı şehadetinin 1. yıldönümünde, diğer tüm şehitlerimizle beraber, rahmet ve minnetle anarken vatan hainlerinin ve bölücülerin emellerine asla ulaşamayacağını bir kez daha haykırıyoruz.

            Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

                                                                                                       Semih AKGÜN                
Tokat Cumhuriyet Başsavcısı     

 

 

 

   


Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.