// Ana Sayfa //       

T.C.
TOKAT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu

  

Sayı     : 2016/268                                                                                                                                        07/01/2016

 BASIN AÇIKLAMASI

 

             Tokat Reşadiye ilçesinde 29/12/2015 Salı gününden itibaren yaşı küçük Dursun Kağan TAŞÇI (5) ile Bayram EROL (8) isimli çocuklar kayıptır. Kelkit Çayı istikametine gittikleri tespit edilen kamera görüntüleri esas alınarak, kayıp olan çocukları arama çalışmaları olayın güvenlik güçlerimize intikal ettiği andan itibaren hem tüm güvenlik birimlerimiz hem de Reşadiye halkımız tarafından tüm hızıyla devam etmektedir. Ayrıca arama çalışmalarına Tokat iline yakın iller Samsun, Sivas, Amasya ve Ordu’dan gelen ekipler de katılmıştır. Ayrıca Ankara ilinden gelen özel bir ekip de arama çalışmalarına iştirak etmektedir. Devletimizin tüm imkânları seferber edilerek arama çalışmaları yürütülmektedir.

             Türkiye genelinde geçmiş dönemlerde değişik illerde bu şekilde kayıp olduğu müracaatıyla aranmaya başlanan kayıp şahısların daha sonraki bir süreçte adli bir olayın konusu olmaları değerlendirilerek, Reşadiye ilçesinde kaybolan çocuklarımızın da bulunması için adli yönden kayıp oldukları tarihten itibaren gerek Reşadiye İlçe Emniyet Müdürlüğü gerekse Reşadiye Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından bu yönüyle olayın takibi yapılmaktadır.

              Ayrıca Tokat Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından da tüm güvenlik güçlerimiz nezdinde kayıp olan çocuklarımızın bulunması için konu hassasiyetle takip edilmektedir.

               Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

                                                                                                                               Semih AKGÜN
                                                                                                                   Tokat Cumhuriyet Başsavcısı

             

   


Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.