// Ana Sayfa //       

T.C.
TOKAT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu
  

                                                                                                                                                       06/04/2016

 

10 NİSAN POLİS HAFTASI
BASIN AÇIKLAMASI
 

           Kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, insan haklarının korunması, hukukun uygulanması görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren Türk Polis Teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız.

               Emniyet Teşkilatımızın her biriminde çalışan personeli, terörle ve örgütlü suçlarla mücadelenin yanı sıra, suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasındaki dikkat çekici performansı ve başarılarıyla halkımızın güven ve desteğini kazanmış ve adeta göz bebeğimiz olmuştur. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanlar karşısındadır.” sözü Emniyet Teşkilatımızın yaptığı görevin ne derece ulvi olduğunu özetler niteliktedir.

               Öte yandan son günlerde memleketimizin dört bir yanında vatan toprağına göz dikmiş canilerin emellerine ulaşmasına engel olmak için tüm güvenlik birimlerimiz adeta teyakkuz içerisindedir. Ankara’da, İstanbul’da, Diyarbakır’da,  Mardin’de, Yüksekova’da, kısacası sınırlarımızın her yanında vatanın bölünmez bütünlüğü için; güvende olabilmemiz, çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ülkeye uyanabilmesi için canımızı ve malımızı emanet ettiğimiz güvenlik birimlerimiz, can siperane görev yapmakta, gerektiğinde kanını akıtmaktan, canını vermekten geri kalmamaktadır. Bu çerçevede halkımız her zaman Emniyet Teşkilatımızın yanındadır ve tam destekçisidir.

                 Bu duygu ve düşünceler içerisinde Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yıldönümünü kutlarken medeniyetimizin, tarihimizin, kültürümüzün ve coğrafyamızın ebedi mühürleri olan ve görevlerini kahramanca yerine getirirken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, asayiş ve güvenliğin üst düzeyde sağlandığı illerden birisi olan ilimizin bu duruma gelmesinde gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkür ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

              

           Semih AKGÜN            
Tokat Cumhuriyet Başsavcısı

 

 

Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.