// Ana Sayfa //       

Avrupa Şampiyonu Tekvandocumuzdan Cumhuriyet Başsavcımız Dr. TURHAN'a Ziyaret

 

            Güney Kıbrıs Rum Kesiminin Larnaka şehrinde düzenlenen Gençler Tekvanda Avrupa Şampiyonasında + 78 kiloda şampiyon olan genç sporcu Emre Kutalmış ATEŞLİ, Tekvando Hocası Turan GÜLDÜR ile Tokat Cumhuriyet Başsavcımız Dr. Aydın TURHAN'ı makamında ziyaret etti.

            Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından Güney Kıbrıs Rum Kesiminin Larnaka şehrinde düzenlenen ve 37 ülkeden 502 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın üçüncü gününde 5 sıklette mücadeleler yapılırken 8 Türk sporcu madalya mücadelesi vermiş, erkekler +78 kiloda Emre Kutalmış ATEŞLİ altın madalya kazanmıştı. ATEŞLİ'nin Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları sporcu havuzunda bulunduğunu ileten Tekvando Hocası Turan GÜLDÜR, 17 yaşındaki milli sporcu Emre Kutalmış ATEŞLİ'nin yaptığı maçlarda rakiplerinin tamamını mağlup ederek altın madalya kazandığını söyledi.

         Şampiyon tekvandocuyu makamında ağırlayan Tokat Cumhuriyet Başsavcımız Dr. Aydın TURHAN, genç sporcuyu tebrik ederek Türkiye'nin adını dünyaya duyurduğu ve genç yaşta böylesi güzel bir başarıya imza attığı için kendisi ile gurur duyduklarını ileterek başarılarının devamını diledi. 17/11/2017

 

   

  :: FOTOĞRAFLAR ::

Tokat_Tokat

 

 

 

 

 

 

 

 

Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.