// Ana Sayfa //       

'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''+ '

     

 TOKAT CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ORGANİZESİNDE DÜZENLENEN ETKİNLİKLE
ŞEHİT CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ ANISINA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU.

             Tokat Adliyesi tarafından görevi başındayken terör örgütü mensuplarınca hunharca şehit edilen İstanbul Adliyesi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ anısına hatıra ormanı oluşturuldu.

            Tokat Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleri ile İhsaniye Köyü Çamlıbel Rampası Mevkiinde bulunan yaklaşık 3 bin m2’lik alana 300 adet çam ve akçaağaç fidanı toprakla buluşturuldu. 14 Kasım 2015 Cumartesi günü düzenlenen Tokat Adliyesi Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ Hatıra Ormanı Fidan Dikme etkinliğine başta Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Semih AKGÜN olmak üzere, Adalet Komisyonu ve ACM Başkanı Mustafa YİĞİTSOY, İdare Mahkemesi Başkanı Rafet TÜRKSOY, Baro Başkanı Av. Faruk BOSTANCI ve Baro Yönetimi, Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah SAVAŞ, Orman İşletme Müdürü Ali ŞEN, hâkim ve Cumhuriyet savcıları, yazı işleri müdürleri ve Adliye personeli katıldı.

             Fidanların dikilmesinin ardından Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ ve diğer şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Hatıra Ormanının oluşturulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Semih AKGÜN, İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki menfur ve hain saldırıda görevi başında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ’a yapılan saldırının sadece ona değil Adalet Sistemine, milletin geleceğine ve huzura yapılan bir saldırı olduğunu iletirken dikilen bu fidanlarla Adalet Şehidi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ’ın ilelebet yaşatılacağını kaydetti.

             Program sonrasında Cumhuriyet Başsavcısı Semih AKGÜN ile Adalet Komisyonu ve ACM Başkanı Mustafa YİĞİTSOY,  Hatıra Ormanının oluşturulmasında emeği geçen hâkim ve Cumhuriyet savcıları, avukatlar, yazı işleri müdürleri ile personele ayrı ayrı teşekkür ettiler.

              Fidan dikme etkinliği, katılımcılara Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ziyaretçi salonunda ikramlarda bulunulması ile sona erdi. 14/11/2015

  

                              :: FOTOĞRAFLAR ::

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.