// Ana Sayfa //       

'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''+ '

YARGITAY BAŞKANIMIZ SAYIN İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT’TEN TOKAT ADLİYESİ’NE ZİYARET

               Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Tokat Baro Başkanlığı tarafından bu yıl 2.si düzenlenen “Tokatlı Hukukçular Buluşması”na onur konuğu olarak katılmış ve  ilk yurt içi gezisini Tokat ilimize yapmıştır.

               Yargıtay Başkanımız ve beraberindeki heyeti 1 Mayıs 2015 Cuma günü, Baro Başkanlığı Sosyal Tesisleri önünde Tokat Valisi Cevdet CAN, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Semih AKGÜN, Adalet Komisyonu ve ACM Başkanı Mustafa YİĞİTSOY, Baro Başkanı Av. Faruk BOSTANCI, İdare Mahkemesi Başkanı Rafet TÜRKSOY, GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN ve il protokolü ile Zile Başsavcısı İbrahim CANSEVER, hâkim ve Cumhuriyet savcıları, avukatlar ve adliye personeli tarafından karşılanmıştır.

            “Tokatlı Hukukçular Buluşması” çerçevesinde Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü CİRİT’e heyet olarak Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz AKCIL, Yargıtay 13. Ceza Dairesi Başkanı Sayın Vuslat DİRİM, HSYK 3. Daire Üyesi Sayın Ömer KERKES, Yargıtay Üyeleri Öznur KAKİLLİOĞLU, Sami ÖZTÜRK, Faruk KAYMAK, M. Selçuk GÜNEY, Hayri KESKİN, Yargıtay Genel Sekreter Yardımcıları, Adalet Akademisi Başkan Yardımcıları, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Ali ÖZTÜRKMEN, Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı Erdinç AVŞAR, Yargıtay Tetkik Hâkimi Sema UZUN eşlik etmişlerdir.

            Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Baro Başkanlığını ziyaretinin ardından Tokat Adliyesini ziyaret etmişlerdir. Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Semih AKGÜN ve Tokat Adalet Komisyonu ve ACM Başkanı Mustafa YİĞİTSOY tarafından adliye girişinde karşılanarak makamlarında ağırlanmıştır. Sayın Başkanımıza Tokat Adliyesi ve lojmanları ile ilgili bilgi arz edilmiştir.

            Müteakiben Yargıtay Başkanımız Sayın CİRİT ve beraberindeki heyetle Tokat Adliye Lojmanı Bahçesine geçilerek ziyaret anısına fidan dikimi yapılmıştır.

             Adliye çıkışında günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapılırken konuklar daha sonra “Tokatlı Hukukçular Buluşması” paneline katılmışlardır. Paneli müteakiben Sayın Başkanımız CİRİT ile beraberindeki heyete Tokat’ın en eski yerleşim yeri olan ve restoresi yapılan Sulusokak ile Mevlevihane gezdirilerek buralarla ilgili geniş bilgi verilmiştir.

             Sayın Yargıtay Başkanımıza ve beraberindeki heyete Tokat Adliyesini ziyaretlerinden ötürü Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Sosyal Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğinde plâket takdim edilmiştir.

            “Tokatlı Hukukçular Buluşması” etkinliğinin ikinci günü ise, Sayın Başkanımız İsmail Rüştü CİRİT ve beraberindeki heyetin katılımıyla Pazar ilçemiz Mahperi Hatun Kervansarayı’nda kahvaltı yapılmıştır. Müteakiben Pazar ilçemiz sınırları içerisindeki Ballıca Mağarası, Zile ilçemizdeki konuk evi, Zile Kalesi ve tarihi konakların gezilmesi ile program sona ermiştir.

               Sayın Yargıtay Başkanımıza ziyaretlerinden ötürü saygı ve şükranlarımızı sunarız.

 

                              :: Fotoğraflar  ::

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat   Tokat    Tokat___

 

 

Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.