// Ana Sayfa //       

'+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ' '+ ''+ '

     

TOKAT 3. İCRA DAİRESİ AÇILDI

  

            Adalet Bakanlığınca başlatılan "İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması Projesi" kapsamında, hizmetlerin uzmanlaşmış alt birimler eliyle yürütülmesi amacıyla Yeni İcra Dairesi Modelinin ve Kalite Yönetim Sisteminin yaygınlaştırılmasına karar verilmiş olup, 10/01/2019 tarihli Adalet Bakanlığı Olur'u ile kurulan Tokat 3 üncü İcra Dairesi, 31/01/2019  tarihinde faaliyete geçirilmiştir.

            Tokat Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde kurulan 3. İcra Dairesinin açılışına, Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı Tetkik Hâkimi Mustafa Selman ÇELİK, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın TURHAN, Tokat 1. ACM Başkanı İbrahim AKBULUT,  Baro Başkanı Melih YARDIMCI, Cumhuriyet Savcıları, Hâkimler, avukatlar ve adliye personeli katılmıştır. Açılış kokteylinin ardından açılışa katılanlara yeni icra dairesi modeli çerçevesinde oluşturulan birimler gezdirildi.

            Açılış programı sonrasında icra personeline yönelik Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı Tetkik Hâkimi Mustafa Selman ÇELİK tarafından Yeni İcra Dairesi Modeli ile aynı mahalde birden fazla icra dairesi uygulamasının terk edilerek tek bir icra dairesi kurulması ve icra hizmetlerinin uzmanlaşmış alt bürolar eliyle yürütülmesinin hedeflendiği iletildi. Tetkik Hâkimi ÇELİK, Tokat'ta faaliyet gösteren icra dairelerindeki toplam iş sayısı göz önünde bulundurularak yeni icra dairesi modeline uygun 3 üncü İcra Dairesinin kurulması ile Danışma ve Kalite Yönetim Bürosu, Dosya ve Arşiv Bürosu, Mali İşlemler Bürosu, Esas ve Aile Bürosu, Haciz Bürosu ve Satış Bürosundan oluşan yeni bir sistemle vatandaşa hizmet verileceğini anlattı. 31/01/2019

            


  

 :: FOTOĞRAFLAR ::

Tokat_Tokat_Tokat

Tokat_Tokat_Tokat

 

 

 

  

 

 

 

Tokat Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.